Agnieszka Kruk – trener, coach i mentor

logo-agnieszka-kruk

Nawyki zdyscyplinowanych kobiet

life-coaching-baner-img-agnieszka-kruk

Czy Ty jesteś zdyscyplinowana?

Zdyscyplinowanie potrzebne jest do tego, aby osiągnąć dany cel. Aby do zdyscyplinowania doszło, trzeba wyrobić pewne umiejętności, które staną się codziennością. Podam Ci kilka przykładów, a może zaczniesz wdrażać je do swojego życia. Jakie są? Nawyki zdyscyplinowanych kobiet.

Rozbij swoje cele

Należy podzielić swoje cele na poszczególne kroki, które składają się z codziennych mniejszych działań.
Rozbicie wielkiego celu na mniejsze etapy powoduje, że jest większa motywacja i nie wydaje się to już takie trudne.

Poznaj swoje priorytety

Skup się na działaniach i zachowaniach, które pomogą Ci w osiągnięciu postępów, dążąc do celu.
Utwórz listę najważniejszych rzeczy i wybierz z nich maksymalnie 3, które są obecnie najważniejsze do wykonania. Spowoduje to, że będziesz się skupiać na tym, co przesunie Cię do przodu, a nie rozproszysz się nad działaniami, które nie przyniosą oczekiwanego efektu i stracisz czas.

Zrób najpierw te najtrudniejsze rzeczy

Nie zwlekaj, z czym co jest trudne i nie odkładaj tego na koniec.
Te najtrudniejsze sprawy wielokrotnie okazują się potem, że nie były trudne, ale bardzo przesunęły nas do przodu, zbliżając do celu.

Zarządzaj swoim czasem

Wykorzystaj każdą okazję, aby realizować swój wyznaczony cel. Dlatego mądrze wykorzystuj swój czas. Dbaj o to, aby praca została wykonana, celowo planując najważniejsze czynności w ciągu dnia. Planuj swój czas tak, aby był on jak najbardziej efektywny.

Bądź osobą zdecydowaną i zaangażowaną

Nie kieruj się emocjami, opiniami itp. Oprzyj się na tym, co Ty czujesz, na tym, czego chcesz, a następnie podeprzyj się faktami i zdecyduj, co chcesz zrobić. Jak już będziesz mieć decyzję, musisz być osobą zdecydowaną, że zaczynasz działania na 100% i być przy tym osobą zaangażowaną na 100%.

Usuń czynniki rozpraszające

Trzeba być świadomym tego, że wiele rzeczy dookoła może Cię rozpraszać. Możesz świetnie zaplanować swój dzień, ale jeżeli nie wyłączysz rozpraszaczy np. media społecznościowe itp. to czas ten będzie zmarnowany i zrobisz o wiele mniej. Nie masz wpływu na pewne rzeczy losowe, ale większość rozpraszaczy możesz zniwelować całkowicie. To jest kilka elementów, które możesz wdrożyć do swojego życia, ponieważ poukładają Ci w głowie to po pierwsze, a po drugie spowodują, że łatwiej będziesz osiągać swoje cele.

Dyscyplina jest potrzeba w każdym aspekcie życia, a raz wdrożone powyższe nawyki spowodują, że będziesz zadowolona z tego, co robisz, bo będziesz widzieć efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Agnieszka Kruk

Agnieszka Kruk

Certyfikowany coach. Trener rozwoju osobistego. Mentor osób przedsiębiorczych. Pomagam osobom prywatnym oraz przedsiębiorcom, w odkrywaniu ich potencjału, dokonywaniu zmian oraz osiąganiu większej efektywności. Razem budujemy sukces i rozwijamy biznesy!

Więcej o mnie

Podziel się:

Więcej postów

life-coaching-baner-img-agnieszka-kruk
Rozwój osobisty
Agnieszka Kruk

Nawyki zdyscyplinowanych kobiet

Czy Ty jesteś zdyscyplinowana? Zdyscyplinowanie potrzebne jest do tego, aby osiągnąć dany cel. Aby do zdyscyplinowania doszło, trzeba wyrobić pewne umiejętności, które staną się codziennością.

Czytaj więcej »

Wyślij wiadomość

Zapisz się do Newslettera

Dołącz do mojego newslettera, który jest skarbnicą wiedzy o biznesie i rozwoju osobistym. Odkryj swój potencjał, zainspiruj się do działania i zacznij osiągać sukcesy!

Dołącz do

Newslettera

Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj cotygodniową dawkę wiedzy rozwojowej, inspiracji i motywacji.

.