Agnieszka Kruk – trener, coach i mentor

logo-agnieszka-kruk

Czy realizacja celów przychodzi Ci łatwo? Zasada 20 minut

life-coaching-baner-img-agnieszka-kruk

Często mamy swoje cele, ale niestety okazuje się, że ich osiągnięcie nie jest, aż tak łatwe jakby się wydawało. Po drodze napotykamy wiele wyzwań, które w efekcie doprowadzają do tego, że tracimy motywację do dalszego działania. Jesteśmy niecierpliwi, kiedy osiąganie celu przeciąga się i często dopada nas frustracja oraz myśli, że swojego celu nigdy nie osiągniemy, bo nam życia zabraknie, a na koniec porzucamy realizację celu lub też marzeń. Poznaj zasada 20 minut!

Z czego to wynika?

Zazwyczaj z tego, że chcemy od razu zrobić kroki milowe, zamiast zacząć od małych kroczków. Stąd też reguła 20 minut może się okazać dla wielu osób zbawieniem, aby przy realizacji celów po prostu się nie zamęczyć.

Co oznacza zasada 20 minut?

Aby osiągnąć swoje cele, zmiany itp. poświęcaj na daną aktywność 20 minut dziennie. Nie od razu całe dni, ale 20 minut dziennie co spowoduje, że się nie zamęczysz daną czynnością i nie stracisz ochoty na jej robienie. Dzięki tej zasadzie z uśmiechem na twarzy będziesz posuwać się do przodu małymi kroczkami, a w efekcie szybciej dojdziesz do celu, niż Ci się wydaje.

Przykłady. Jak wykorzystać zasadę 20 minut.

  • Czytanie. Przez ten czas jesteś w stanie skupić się całkowicie na tym co autor książki chce Ci przekazać.
  • Ćwiczenia. Nawet taka aktywność przyniesie rezultaty bez nadwyrężenia organizmu.
  • Nauka czegoś nowego. Tyle wystarczy aby być w pełni skupionym i aby powolutku uczyć się.
  • Nauka języka obcego. Tutaj podobnie. Niewielka ilość czasu ale z uśmiechem na twarzy i do przodu.
  • Sprzątanie w domu. Zazwyczaj tego nikt nie lubi ale 20 minut dziennie wystarczy aby nasz dom lśnił a my abyśmy robili to z przyjemnością.
  • Relaks. To jest bardzo ważna rzecz a często o niej zapominamy. 20 minut wystarczy na odpoczynek a nie będzie wyrzutów sumienia.
  • 20 minut dziennie analizuj swoją sytuację, w której jesteś np. finansową, biznesową, rodzinną, po to aby znaleźć rozwiązania i wybrać najlepsze opcje.

Przykładów mogłabym podawać wiele, ale chodzi o to, że jeżeli z niecierpliwości i frustracji porzucisz swoje cele i marzenia, to staniesz w miejscu. A metodą małych kroczków będziesz posuwać się cały czas do przodu z zadowoleniem z siebie.

To jak? Podoba Ci się ta metoda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Agnieszka Kruk

Agnieszka Kruk

Certyfikowany coach. Trener rozwoju osobistego. Mentor osób przedsiębiorczych. Pomagam osobom prywatnym oraz przedsiębiorcom, w odkrywaniu ich potencjału, dokonywaniu zmian oraz osiąganiu większej efektywności. Razem budujemy sukces i rozwijamy biznesy!

Więcej o mnie

Podziel się:

Więcej postów

life-coaching-baner-img-agnieszka-kruk
Rozwój osobisty
Agnieszka Kruk

Nawyki zdyscyplinowanych kobiet

Czy Ty jesteś zdyscyplinowana? Zdyscyplinowanie potrzebne jest do tego, aby osiągnąć dany cel. Aby do zdyscyplinowania doszło, trzeba wyrobić pewne umiejętności, które staną się codziennością.

Czytaj więcej »

Wyślij wiadomość

Zapisz się do Newslettera

Dołącz do mojego newslettera, który jest skarbnicą wiedzy o biznesie i rozwoju osobistym. Odkryj swój potencjał, zainspiruj się do działania i zacznij osiągać sukcesy!

Dołącz do

Newslettera

Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj cotygodniową dawkę wiedzy rozwojowej, inspiracji i motywacji.

.